Brudin dre +
13 Du 2015

Challenge Douar Alré Sobhi Sport 2015 - classement final

Chez les hommes 

Christian Dréan, Mickaël Guézello, René Boulaire, Joël Bouquet et Jacques Le Gac

 

Chez les femmes

Selma Kervadec, Béatrice Bovier, Hélène Jalabert et Jacqueline Dumas

 

Remise des prix du challenge 2015

Elle se déroulera le vendredi 13 novembre salle du Petit Bois à Camors à partir de 18 h 30 dans le cadre des animations du festival « Un Automne Autrement »

Ouvert à tous

Les coureurs classés

Les comités organisateurs

Les animateurs, commentateurs des courses du Challenge

Les représentants de collectivités (Auray, Brec’h, Camors, Carnac, Erdeven, Houat, Landévant, Locoal-Mendon, Locmariaquer et Saint-Philibert, Plouharnel, Pluneret, Pluvigner, Quiberon)

Les parternaires : Ti Douar Alre et Sobhi Sport de Vannes

Résultats, remise des prix, tirage au sort des différents lots, buffet

Et présentation de la 6eme édition du Challenge (2016)

 

Challenge 2016

1ere épreuve le dimanche 1er novembre à Brec’h (10 et 21 km)

 

Rappel à tous les coureurs

  • Le changement de catégorie intervenant au 1er novembre, vous allez courir toutes les épreuves du challenge dans la même catégorie jusqu’à la course de clôture de Landévant en octobre 2016. Il n’y a pas de changement de catégorie au 1er septembre (renouvellement des licences, au 1er janvier changement d’année civile, mais uniquement au 1er novembre)
  • Inscriptions sur yanoo.net
  • Chaque fois que nécessaire faites remonter, corrections de noms, de classement, vos questions
  • Il vous faut être classé sur 5 courses au minimum
  • Les 5 meilleures places sont retenues si vous êtes classés dans plus de 5 courses
  • En cas d’égalité de points, les coureurs sont départagés par rapport au nombre de coureurs de votre catégorie sur vos courses. Avantage à celui qui se classe 1er sur 70 par rapport à celui qui se place 1er sur 20 dans sa catégorie

 

André Arhuéro

 

Classement provisoire au mardi 27 octobre

 

Seniors Hommes

1er) Christian Dréan : 6 pts (1+1+1+2+1)

2eme) Mathieu Le Dréan : 8 pts (1+1+2+1+3)

3eme) Anthony Le Clère : 10 pts (2+2+1+3+2)

4eme) Matthias François : 20 pts (4+4+5+4+3)

5eme) Cyril Jannello : 21 pts (3+6+2+3+7)

6eme) Ghislain Prono : 23 pts (11+2+3+4+3)

7eme) Christophe Olliéro : 24 pts (7+2+5+8+2)

8eme) Fabrice Le Hénanff : 25 pts (5+2+8+6+4)

9eme) Francois Bothua : 27 pts (3+4+5+7+8)

10eme) Olivier Le Lay : 32 pts (4+7+9+6+6)

11eme) Romain Deihl : 50 pts  (10+17+12+3+8)

12eme) Romuald Flahat : 52 pts (11+11+14+7+9)

13eme) Didier David : 58 pts (6+15+16+17+4)

14eme) Jean Marc Le Roux : 66 pts (13+13+12+14+14)

15eme) Florent Bouquet : 72 pts (9+13+10+27+13)

16eme) Hugo Hébert : 74 pts (15+10+8+16+25)

17eme) Mickaël Papin : 78 pts (34+7+9+16+12)

18eme) Benoit Barbier : 91 pts (29+9+32+17+4)

19eme) Sébastien Brégent : 102 pts (34+10+10+36+12)

19eme) Maxime Hériau : 102 pts (11+18+29+15+43)

21eme) Rico Le Louer : 111 pts (27+12+35+10+27)

22eme) Jérémy Le Courtois : 124 pts (15+54+19+12+24)

23eme) Gwenolé Perrigaud : 129 pts (19+14+22+30+44)

24eme) Xavier Le Guéllec : 140 pts (15+39+47+19+20)

25eme) Nicolas Goulven : 151 pts (17+43+37+29+25)

26eme) Steven Largouet : 179 pts (62+46+26+5+40)

27eme) Alain Fabre : 203 pts (70+72+29+15+17)

28eme) Jérôme Le Brestec : 245 pts (28+82+75+19+41)

29eme) Mickaël Durant : 284 pts (30+114+18+39+83)

 

Vétérans 1 Hommes

1er) Mickaël Guézello : 7 pts (1+3+1+1+1)

2eme) Arnaud Bévan : 8 pts (1+1+2+2+2 et 380 V1H classés sur ces courses)

3eme) Jean Allanic : 8 pts (1+1+1+2+3 et 234 coureurs V1H classés sur ces courses)

4eme) Bertrand Roudaut : 69 pts (3+9+9+23+25)

5eme) Renan Jéhanno : 78 pts (7+5+13+43+10)

6eme) Yann Cougoulat : 81 pts : 10+13+38+1+19)

7eme) Bruno Le Gall : 83 pts (8+31+28+6+10)

8eme) Sébastien Jégo : 85 pts (2+70+3+9+1)

9eme) Pascal Person : 86 pts (23+7+12+13+31)

10eme) Karl Anton : 96 pts (24+29+27+6+10)

11eme) Mickaël Le Baron : 102 pts  (27+13+28+3+31)

12eme) Christophe Guhur : 107 pts (8+5+19+43+32)

13eme) Dany Bovier : 114 pts (5+6+12+33+58)

14eme) Hugues Le Calloc’h : 126 pts (21+50+18+33+4)

15eme) Gwenael Gauter : 134 pts (7+11+44+7+65)

16eme) Ludovic Marhin : 173 pts (12+43+32+43+43

17eme) Olivier Ravallec : 180 pts (71+29+12+37+31)

18eme) Jean Paul Padellec : 185 pts (18+30+29+55+53)

19eme) Gildas Péron : 205 pts (7+51+63+64+20)

20eme) David Quélo : 209 pts ((16+59+49+43+42)

21eme) Bruno Royet : 219 pts (11+53+38+89+28)

22eme) Patrick Le Golvan : 252 pts (12+33+61+68+78)

23eme) Stéphane Renaud : 283 pts (43+57+67+22+94)

24eme) David Le Craver : 324 pts (36+80+32+63+113)

 

Vétérans 2 Hommes

1er) René Boulaire : 10 pts (1+2+1+1+5)

2eme) Hervé Kersuzan : 13 pts (2+1+5+3+2)

3eme) Jean Claude Le Bohec : 15 pts (1+5+2+3+4)

4eme) Gwenaël Le Bouille : 18 pts (1+2+4+5+6)

5eme) Bruno Nabat : 22 pts (3+5+5+6+3)

6eme) Thierry Raymond : 23 pts : (4+5+3+1+9)

7eme) Hervé Le Norcy : 24 pts (2+11+5+1+5)

8eme) Michel Bonnec : 25 pts (2+4+6+6+7)

9eme) André Arhuéro : 25 pts (4+7+3+6+5)

10eme) Didier Maury : 26 pts (7+8+2+5+4)

11eme) Louis Tréhin : 44 pts (11+4+9+18+2)

12eme) Loïc Montaigut : 58 pts (10+9+12+8+19)

13eme) Philippe Henrio : 64 pts (15+7+7+22+13)

14eme) Yannick Kersuzan : 73 pts (22+12+4+15+20)

15eme) Claude Gicquel : 76 pts (14+31+6+7+18)

16eme) Jean Claude Blévec : 77 pts (15+28+11+8+15)

17eme) Jean Michel Le Petitcorps : 98 pts (23+27+13+ 7+28)

18eme) Hervé Bellegou : 114 pts (8+39+23+25+19)

19eme) Gérard Bastian : 115 pts (9+40+22+24+20)

20eme) Fabrice Bassignani : 129 pts  (16+18+23+11+61)

21eme) Pierre Le Diffon : 161 pts (39+23+28+38+33)

 

Vétérans 3 hommes

1er) Joël Bouquet : 5 pts (1+1+1+1+1 sur 44 V3H classés sur ces courses)

2eme) Gildas Le Golvan : 5 pts (1+1+1+1+1 sur 21 V3H classés sur ces courses)

3eme) Gilles Olliéro : 9 pts (1+2+3+1+2)

4eme) Joël Flahat : 18 pts (3+4+7+2+2)

5eme) Armand le Duvéhat : 28 pts (3+3+7+9+6)

6eme) Philippe Drouard : 44 pts (5+4+14+13+8)

 

Vétérans 4 hommes

1er) Jacques Le Gac : 5 pts (1+1+1+1+1)

2eme) Victor Arz : 9 pts (2+3+1+2+1)

 

Seniors femmes

1ere) Selma Kervadec : 7 pts (1+1+1+3+1)

2eme) Elodie Renou : 8 pts (1+2+2+2+1)

3eme) Kristell Le Lay : 9 pts (1+2+2+2+2)

4eme) Sarah Le Mouel : 15 pts (3+3+1+4+4)

5eme) Sandrine Genuit : 20 pts (5+6+3+3+3)

6eme) Géraldine Guillo : 22 pts (3+6+5+3+5)

7eme) Mathilde Guillemot : 24 pts (3+4+4+6+7)

8eme) Marielle Goasmat : 29 pts (5+3+9+5+7)

9eme) Sabine Guhur : 39 pts (8+5+6+14+6)

10eme) Vénaïg Le Bris : 47 pts (10+12+6+9+10)

11eme) Anne Lopin : 48 pts (5+9+13+10+11)

 

Vétérans 1 femmes

1ere) Béatrice Bovier : 8 pts (1+1+2+3+1)

2eme) Gaelle Haaz Le Du : 13 pts (2+1+7+1+2)

3eme) Magalie le Floc’h : 14 pts (2+3+3+3+3)

4eme) Yveline Le Tarnec : 20 pts (5+3+5+5+2)

5eme) Gaëlle Goblet : 22 pts (5+4+4+4+5)

6eme) Françoise Jaffré : 24 pts : (5+4+4+7+4)

7eme) Nadège Chapron : 27 pts (3+6+6+6+6)

8eme) Elsa Padellec :  42 pts (4+16+9+5+8)

9eme) Valérie Bévan : 44 pts (13+16+3+8+4)

10eme) Christelle Roué : 52 pts (10+12+7+9+14)

11eme) Magali Anton : 53 pts (13+5+12+12+11)

 

Vétérans 2 femmes

1ere) Hélène Jalabert : 5 pts (1+1+1+1+1)

2eme) Martine Lamour : 7 pts (1+1+1+1+3)

3eme) Françoise Guillemot : 12 pts (4+2+4+1+1)

4eme) Nicole Montaigut : 16 pts (4+5+2+2+3)

5eme) Ginette Moy : 21 pts (5+4+4+3+5)

6eme) Chantal Leroux : 31 pts (4+3+8+8+8)

7eme) Michèle Sepré : 34 pts (8+7+7+6+6)

 

Vétérans 2 femmes

1ere) Jacqueline Dumas : 5 pts (1+1+1+1+1)

 

Contact Challenge Douar Alré Sobhi Sport

06 03 40 66 36

aarhuero5611@orange.fr

  • blbl
    18 Gouere 2017

    Howlin’ grassman vs Stompin’ Big Foot

    D'ar merc'her 13 a viz Gouere emañ bet kinniget e Brec'h get skipailh Klam Records, ur sonadeg get an daouad Howlin’ grassman vs Stompin’ Big Foot. Èl kustum emañ bet bourrapl an abadenn. Bep tro
  • blbl
    10 Gouere 2017

    Kentelioù brezhoneg : pred fin ar blez ha gouel an diplomoù

    D'ar sadorn 1añ a viz Gouere, en ekomirdi Sant-Degan, he deus Kerlenn Sten Kidna klozet get he blezad skol-noz. Aozet eh eus bet ur pred er-maez, an digarez da roiñ o diplomoù d'an deskidi o doa tremenet
  • blbl
    10 Gouere 2017

    « Les Foulées du Large » e Kiberen - 8vet tennad Challenge Douar Alre 2017

    Goude tennadoù Brec'h, Pleuwigner, Kamorzh, Plunered, Pleñver, An Ardeven hag An Alre e talc'h ar Challenge e veaj dre Zouar Alré get un tennad e Kiberen a-benn ar sadorn 22 a viz Gouere.  
  • blbl
    10 Gouere 2017

    Un abadenn « Mardi de la Dañs » dibar a-walc'h hag un arvest àr ar stern : « Nerzh ar Gerlenn »

    D'ar meurzh 27 a viz Even e oa daet hogozik 500 a dud e bourc'h Brec'h evit dañsal, kanal, soniñ, c'hoari, sellet doc'h ar re arall é korolliñ, debriñ krampouezh, tenniñ fotoioù, filmiñ ha c'hoazh...
  • blbl
    27 Mezheven 2017

    Mardi de la dañs : « Nerzh ar gerlenn – La force du rond »

    le 27 juin de 19h30 à 22h14, à Brec'h (Park Kreisker) L’association Ti Douar Alré, maison de la culture bretonne et de la langue du Pays d’Auray va produire 2018 une création dont le nom sera
  • blbl
    27 Mezheven 2017

    Un tañva a sevenadur Breizh

    Hag eh oc'h é vonet da dremen an hañv e kornad An Alre ? Profitit ag ur roll abadennoù liessort ha pinvidig evit beviñ ha gouiet hiroc'h a-fed sevenadur Breizh. Bep sizhun e vo kinniget deoc'h - get
  • blbl
    19 Mezheven 2017

    Hoc'h abadennoù evit Bro Alre Gouel Bemdez 2017

    Da geñver festival Bro Alre Gouel Bemdez  - a vo dalc'het etre ar 7 a viz Gouel-Mikael hag an 19 a viz Kala-Gouiañv 2017 -  en deus Ti Douar Alre lakaet e plas ur servij enlinenn nevez. Hag
  • blbl
    18 Mezheven 2017

    Rost er forn à Kerihuelo, dimanche 18 juin 2017

    E-ser devezhioù ar Glad Bro hag ar Milinioù – Tem 2017 : «Enoromp kevret glad ar maezioù » - en ho ped Pluvigner-Patrimoines d'ur pred Rost-er- Forn hag a vo rostet e forn Kêrihuelloù. Merenn
  • blbl
    18 Mezheven 2017

    Exposition-jeu "Paysan, quelle aventure !"

    L'Écomusée de St-Dégan propose une expérience originale. "L'expo-jeu" transporte le visiteur dans la vie éprouvante des paysans du Pays d'Auray en 1850. Un moyen de découvrir l'histoire en s'amusant
  • blbl
    12 Mezheven 2017

    Un Automne Autrement 2017, André Arhuéro coordinateur

    Daniel Carré, prezidant Ti Douar Alra, a roa da c'houiet emañ bet fiziet kenurzhiiñ Bro Alré Gouil Alré 2017 e André Arhuero; dezhañ da gas al labour àr-raok da c'hortoz ma vo tutaet ur c'henurzhier
  • 6 Mezheven 2017

    Concert Choeur An Alré, Ardarah

    Sonadeg get Laz-Kanal An Alré (edan renerezh Michel Ouremanov) ha get ar strollad Ardarah (sonerezh a Vreizh hag a Iwezhon) e-barzh iliz Sant-Sauveur e Sant-Sten, d'ar sadorn 10 a viz Even 2017 da 8e30
  • blbl
    6 Mezheven 2017

    Dañs Alré, soirée de clôture au Bar Breton

    C’est au Bar Breton à Brec’h, « un bistrot, mais pas que… » aime à accueillir Magalie sa clientèle qu’elle entend diversifier : concerts, soirées associatives, accueil des
  • blbl
    4 Mezheven 2017

    Challenge Douar Alré Sobhi Sport

    Classement après la 7eme étape d’Auray du dimanche 4 juin 2017 Pour cette 7ème édition du challenge « Douar Alré Sobhi Sport » un nouveau partenaire s’associe à l’évènement
  • 3 Mezheven 2017

    Prix littéraire Sten Kidna

    Roet e vo ar priz lennegel Sten Kidna-Bro An Alre a-benn disadorn, 3 a viz Mezheven, da 11e, e mediaoueg an Athena, An Alre. Un emgav kaozeal a vo da 10eur get ar skrivagner priziet hag e lennerion, er
  • 27 Mae 2017

    Komzamb e brezhoneg

    Abadenn kontadennoù ha sorbiennoù e brezhoneg get Jean Baptiste LE GALLOUDEC. D'ar 27 a viz Mae, adal 4 eur betek 6 eur d'enderv er sal liestalvoud, àr hent Kerourieg en Ardeven. E Brezhoneg
  • blbl
    21 Mae 2017

    Asamblez ar bannieloù

    Da geñver gouel Sant-Gwigner, he sant-paeron, e vo kinniget get parrez Pleuwigner un overenn lidet e brezhoneg penn-da-benn get an Tad Jean Le Berrigaud. Emgav da 10e30 e-tal fetan Sant-Gwigner en Tanin.
  • 15 Mae 2017

     Un devezh sport e brezhoneg evit bugale ar skolioù e miz Mae

    Ar blez-mañ e vo kinniget da vugale hentennoù divyezhek Douar Alre ur vintinvezh sport ha c'hoarioù kaset e brezhoneg. Doc'h fin miz Mae en em gavint e Pleuwigner, àr dachenn sportoù ar Goh-Lannoù,.
  • blbl
    13 Mae 2017

    2 expositions à la galerie du cloître de Sainte-Anne d'Auray

    Philippe Lejeune (1924-2014), le chant des couleurs A travers une trentaine de tableaux, découvrez l'univers de Philippe Lejeune : des créations originales qui mêlent peinture, religion, littérature
  • blbl
    13 Mae 2017

    Gouel Breizh 2017

    Gouel Breizh a vo lidet etre an 13 hag ar 21 a Vae àr zouar Alre 'vel e lec'h arall. Ti Douar Alre, ti ar sevenadur hag ar brezhoneg e bro An Alre, a ginnig un toullad degouezhioù savet get kevredigezhioù
  • blbl
    9 Mae 2017

    Emvod meur Sonerion Bro Gwened, sadorn 22 a viz Ebrel 2016

    Sonerion Bro Gwened, bodadeg sonerion ar Mor-Bihan, ezel e Ti Douar Alre baoe 2 vlez, o deus dalc'het o emvod meur en Tanin, e Pleuwigner. Mar bez dalc'het an emvod blez ur sulvezh a viz Ebrel d'al liesañ,