Connexion
FR | BR
Brudin dre +
8 Du 2015

Clôture du Challenge Douar Alré Sobhi Sport 2015

Remise des prix du challenge 2015

Elle se déroulera le vendredi 13 novembre salle du Petit Bois à Camors à partir de 18 h 30 dans le cadre des animations du festival « Un Automne Autrement ». Chez les hommes, les vainqueurs dans les différentes catégories sont Christian Dréan, Mickaël Guézello, René Boulaire, Joël Bouquet et Jacques Le Gac. Chez les femmes, Selma Kervadec, Béatrice Bovier, Hélène Jalabert et Jacqueline Dumas occupent les premières places de leur catégorie.

 

Challenge 2016

Pour tous celles et ceux qui souhaitent participer à la 6eme édition, André Arhuéro, coordinateur du challenge mis en place par Ti Douar Alre, précise « Que chaque coureur, compte tenu du calendrier, va courir toutes les épreuves du challenge dans la même catégorie, qu’il convient pour chaque course de s’inscrire préalablement sur yanoo.net et que 5 courses sont nécessaires pour être classées au challenge 2016… ».  

  • La première étape a été courue le dimanche 1er novembre à Brec’h
  • Prochain rendez-vous, les Foulées de Pluvigner (10 km) le premier dimanche de février 2016

 

Contact Challenge Douar Alré Sobhi Sport

06 03 40 66 36

aarhuero5611@orange.fr

 

Le palmarès 2015

 

Seniors Hommes

1er) Christian Dréan : 6 pts (1+1+1+2+1)

2eme) Mathieu Le Dréan : 8 pts (1+1+2+1+3)

3eme) Anthony Le Clère : 10 pts (2+2+1+3+2)

4eme) Matthias François : 20 pts (4+4+5+4+3)

5eme) Cyril Jannello : 21 pts (3+6+2+3+7)

6eme) Ghislain Prono : 23 pts (11+2+3+4+3)

7eme) Christophe Olliéro : 24 pts (7+2+5+8+2)

8eme) Fabrice Le Hénanff : 25 pts (5+2+8+6+4)

9eme) Francois Bothua : 27 pts (3+4+5+7+8)

10eme) Olivier Le Lay : 32 pts (4+7+9+6+6)

11eme) Romain Deihl : 50 pts  (10+17+12+3+8)

12eme) Romuald Flahat : 52 pts (11+11+14+7+9)

13eme) Didier David : 58 pts (6+15+16+17+4)

14eme) Jean Marc Le Roux : 66 pts (13+13+12+14+14)

15eme) Florent Bouquet : 72 pts (9+13+10+27+13)

16eme) Hugo Hébert : 74 pts (15+10+8+16+25)

17eme) Mickaël Papin : 78 pts (34+7+9+16+12)

18eme) Benoit Barbier : 91 pts (29+9+32+17+4)

19eme) Sébastien Brégent : 102 pts (34+10+10+36+12)

19eme) Maxime Hériau : 102 pts (11+18+29+15+43)

21eme) Rico Le Louer : 111 pts (27+12+35+10+27)

22eme) Jérémy Le Courtois : 124 pts (15+54+19+12+24)

23eme) Gwenolé Perrigaud : 129 pts (19+14+22+30+44)

24eme) Xavier Le Guéllec : 140 pts (15+39+47+19+20)

25eme) Nicolas Goulven : 151 pts (17+43+37+29+25)

26eme) Steven Largouet : 179 pts (62+46+26+5+40)

27eme) Alain Fabre : 203 pts (70+72+29+15+17)

28eme) Jérôme Le Brestec : 245 pts (28+82+75+19+41)

29eme) Mickaël Durant : 284 pts (30+114+18+39+83)

 

Vétérans 1 Hommes

1er) Mickaël Guézello : 7 pts (1+3+1+1+1)

2eme) Arnaud Bévan : 8 pts (1+1+2+2+2 et 380 V1H classés sur ces courses)

3eme) Jean Allanic : 8 pts (1+1+1+2+3 et 234 coureurs V1H classés sur ces courses)

4eme) Bertrand Roudaut : 69 pts (3+9+9+23+25)

5eme) Renan Jéhanno : 78 pts (7+5+13+43+10)

6eme) Yann Cougoulat : 81 pts : 10+13+38+1+19)

7eme) Bruno Le Gall : 83 pts (8+31+28+6+10)

8eme) Sébastien Jégo : 85 pts (2+70+3+9+1)

9eme) Pascal Person : 86 pts (23+7+12+13+31)

10eme) Karl Anton : 96 pts (24+29+27+6+10)

11eme) Mickaël Le Baron : 102 pts  (27+13+28+3+31)

12eme) Christophe Guhur : 107 pts (8+5+19+43+32)

13eme) Dany Bovier : 114 pts (5+6+12+33+58)

14eme) Hugues Le Calloc’h : 126 pts (21+50+18+33+4)

15eme) Gwenael Gauter : 134 pts (7+11+44+7+65)

16eme) Ludovic Marhin : 173 pts (12+43+32+43+43

17eme) Olivier Ravallec : 180 pts (71+29+12+37+31)

18eme) Jean Paul Padellec : 185 pts (18+30+29+55+53)

19eme) Gildas Péron : 205 pts (7+51+63+64+20)

20eme) David Quélo : 209 pts ((16+59+49+43+42)

21eme) Bruno Royet : 219 pts (11+53+38+89+28)

22eme) Patrick Le Golvan : 252 pts (12+33+61+68+78)

23eme) Stéphane Renaud : 283 pts (43+57+67+22+94)

24eme) David Le Craver : 324 pts (36+80+32+63+113)

 

Vétérans 2 Hommes

1er) René Boulaire : 10 pts (1+2+1+1+5)

2eme) Hervé Kersuzan : 13 pts (2+1+5+3+2)

3eme) Jean Claude Le Bohec : 15 pts (1+5+2+3+4)

4eme) Gwenaël Le Bouille : 18 pts (1+2+4+5+6)

5eme) Bruno Nabat : 22 pts (3+5+5+6+3)

6eme) Thierry Raymond : 23 pts : (4+5+3+1+9)

7eme) Hervé Le Norcy : 24 pts (2+11+5+1+5)

8eme) Michel Bonnec : 25 pts (2+4+6+6+7)

9eme) André Arhuéro : 25 pts (4+7+3+6+5)

10eme) Didier Maury : 26 pts (7+8+2+5+4)

11eme) Louis Tréhin : 44 pts (11+4+9+18+2)

12eme) Loïc Montaigut : 58 pts (10+9+12+8+19)

13eme) Philippe Henrio : 64 pts (15+7+7+22+13)

14eme) Yannick Kersuzan : 73 pts (22+12+4+15+20)

15eme) Claude Gicquel : 76 pts (14+31+6+7+18)

16eme) Jean Claude Blévec : 77 pts (15+28+11+8+15)

17eme) Jean Michel Le Petitcorps : 98 pts (23+27+13+ 7+28)

18eme) Hervé Bellegou : 114 pts (8+39+23+25+19)

19eme) Gérard Bastian : 115 pts (9+40+22+24+20)

20eme) Fabrice Bassignani : 129 pts  (16+18+23+11+61)

21eme) Pierre Le Diffon : 161 pts (39+23+28+38+33)

 

Vétérans 3 hommes

1er) Joël Bouquet : 5 pts (1+1+1+1+1 sur 44 V3H classés sur ces courses)

2eme) Gildas Le Golvan : 5 pts (1+1+1+1+1 sur 21 V3H classés sur ces courses)

3eme) Gilles Olliéro : 9 pts (1+2+3+1+2)

4eme) Joël Flahat : 18 pts (3+4+7+2+2)

5eme) Jean Luc Evano : 26 pts (4+7+2+8+5)

6eme) Armand le Duvéhat : 28 pts (3+3+7+9+6)

7eme) André Le Boulaire : 35 pts (5+9+3+11+7)

8eme) Lionel Lepez : 40 pts (14+4+6+3+13)

9eme) Gérard Le Galudec : 42 pts (9+10+10+7+6)

10eme) André Lamour : 42 pts (20+2+8+6+6)

11eme) Philippe Drouard : 44 pts (5+4+14+13+8)

12eme) Yves Droual : 83 pts : (5+18+16+23+21)

 

Vétérans 4 hommes

1er) Jacques Le Gac : 5 pts (1+1+1+1+1)

2eme) Victor Arz : 9 pts (2+3+1+2+1)

 

Seniors femmes

1ere) Selma Kervadec : 7 pts (1+1+1+3+1)

2eme) Elodie Renou : 8 pts (1+2+2+2+1)

3eme) Kristell Le Lay : 9 pts (1+2+2+2+2)

4eme) Sarah Le Mouel : 15 pts (3+3+1+4+4)

5eme) Sandrine Genuit : 20 pts (5+6+3+3+3)

6eme) Géraldine Guillo : 22 pts (3+6+5+3+5)

7eme) Mathilde Guillemot : 24 pts (3+4+4+6+7)

8eme) Marielle Goasmat : 29 pts (5+3+9+5+7)

9eme) Sabine Guhur : 39 pts (8+5+6+14+6)

10eme) Vénaïg Le Bris : 47 pts (10+12+6+9+10)

11eme) Anne Lopin : 48 pts (5+9+13+10+11)

 

Vétérans 1 femmes

1ere) Béatrice Bovier : 8 pts (1+1+2+3+1)

2eme) Gaelle Haaz Le Du : 13 pts (2+1+7+1+2)

3eme) Magalie le Floc’h : 14 pts (2+3+3+3+3)

4eme) Yveline Le Tarnec : 20 pts (5+3+5+5+2)

5eme) Gaëlle Goblet : 22 pts (5+4+4+4+5)

6eme) Françoise Jaffré : 24 pts : (5+4+4+7+4)

7eme) Nadège Chapron : 27 pts (3+6+6+6+6)

8eme) Elsa Padellec :  42 pts (4+16+9+5+8)

9eme) Valérie Bévan : 44 pts (13+16+3+8+4)

10eme) Christelle Roué : 52 pts (10+12+7+9+14)

11eme) Magali Anton : 53 pts (13+5+12+12+11)

 

Vétérans 2 femmes

1ere) Hélène Jalabert : 5 pts (1+1+1+1+1)

2eme) Martine Lamour : 7 pts (1+1+1+1+3)

3eme) Françoise Guillemot : 12 pts (4+2+4+1+1)

4eme) Nicole Montaigut : 16 pts (4+5+2+2+3)

5eme) Ginette Moy : 21 pts (5+4+4+3+5)

6eme) Chantal Leroux : 31 pts (4+3+8+8+8)

7eme) Michèle Sepré : 34 pts (8+7+7+6+6)

 

Vétérans 2 femmes

1ere) Jacqueline Dumas : 5 pts (1+1+1+1+1)

  • blbl
    14 Mezheven 2018

    Dañs Alre : klozadur ar blez e ti Kendalc’h

    Setu achu ar blezad kentelioù dañs kaset get André Arhuéro. Kement ha kloziñ get ar blezad emañ bet kinniget d'an dud en em gavout dimeurzh, d'an 12 a viz Even, e Ti Kendalc’h en Alre, evit un
  • blbl
    13 Mezheven 2018

    Festerion ar Brug àr ar bazenn uhelañ !

    Goude dezhe bout tapet an eil plas e kenstrivadeg Kendalc'h d'ar Sadorn 2 a viz Even e St-Brieg en em gav savet Festerion ar Brug, korollerion ha sonerion Plunered àr ar bazenn uhelan arre (liamm video).
  • blbl
    8 Mezheven 2018

    Grand jeu concours

    Du 28 mai au 17 juin PLUVIGNER-PATRIMOINES organise un jeu-concours pour lequel il faut résoudre des rébus, des charades, des décodages… Les différents jeux se trouvent sur 10 affiches placées 
  • blbl
    4 Mezheven 2018

    Smart ! Rallye films de poche

    Le samedi 7 juillet prochain, rendez-vous à 9h30 au cinéma associatif La Rivière à Etel. Munissez-vous de votre smartphone ou de votre tablette numérique. Constituez une équipe. En vous appuyant
  • blbl
    4 Mezheven 2018

    Un Automne autrement 2018 : les inscriptions sont ouvertes!

    L’équipe de Ti Douar Alre est heureuse de vous annoncer que la 14ème édition du festival Un Automne autrement – Bro Alré Gouil Bamdé se déroulera du 5 octobre au 11 novembre 2018.
  • blbl
    1 Mezheven 2018

    Festival les Galettes du Monde 2018

    Gouel Les Galettes du Monde 2018 Da geñver 11vet tennad Gouel Les Galettes du Monde a vo dalc'het e Keranna d'ar 25 ha d'ar 26 a viz Eost emañ ar skipailh-aoziñ é klask àr-lerc'h tud a youl-vat
  • 30 Ebrel 2018

    La Bretagne entre les lignes

    Setu un enrolladenn ag un tamm lennet get Daniel Carré, ur bomm tennet ag ul levr skrivet get Emile Souvestre a-raok an abadenn "Breizh Du àr Gwenn" a vo dalc'het d'al lun 30 a viz Ebrel : En
  • blbl
    27 Ebrel 2018

    Emvod Meur Sonerion Bro Gwened

    L'assemblée générale de l'association Sonerion Bro Gwened s'est tenue dimanche 22 avril dans les locaux de Ti Douar Alre. Ce qu'il faut retenir : - les bons réslutats des bagadoù du Morbihan
  • blbl
    27 Ebrel 2018

    Gouel « Itinéraires – Sonerezh ha Glad – er Mor-Bihan »

    Da verkiñ en ho karned ! Etre an 18 hag ar 27 a viz Mae en em stalio ar gouel Itinéraires àr nav lec'h dibar, lechioù kaer ha karget a istor. Titouroù : Akademiezh Santez Anna Wened.
  • blbl
    30 Meurzh 2018

    Redadeg 2018 !

    Ar Redadeg a zo é tostaat. Get un nebeut tud hon eus komañset labourat war an darvoud-se a dremeno e bro an Alre d'ar merc'her 9 a viz Mae. Ur raktres a-feson evit tout ar c'hlasoù hag ar skolioù
  • 26 Meurzh 2018

    Emvod Meur Ti Douar Alre 2018

    Emvod Meur Ti Douar Alre a vo d'al lun 26 a viz Meurzh 2018, er sal Petit Bois, da 6e30 g.m. Àr ar stern Rentiñ-kont buhez ar gevredigezh Rentiñ-kont ar c’hontoù Raktresoù 2017 Dilenn
  • blbl
    27 C'hwevrer 2018

    "Breizh, du àr gwenn", un taol lañs... lañsus.

    Ur pemzek den bennak, selaouerion ha selaouerezed, a oa daet da gemer perzh e-barzh an degouezh nevez savet get Ti Douar Alre e-ser diskouezadeg poltredoù Myriam Jégat "Liv(e)" savet e mediaoueg Brec'h.
  • 27 C'hwevrer 2018

    Nerzh ar gerlenn, répétition publique

    Jeudi 1er mars à 20h30 dans l'auditotium de l'Espace Culturel Terraqué à Carnac "La force du rond - Nerzh ar gerlenn" en résidence ouverte au public - gratuit Ti Douar Alre et son Centre de Musique
  • blbl
    20 C'hwevrer 2018

    Mois de la langue bretonne en Pays d'Auray

    Ar blez-mañ c'hoazh e vo kenurzhiet roll an abadennoù a vo kinniget àr Zouar Alre da geñver Miziad ar brezhoneg get Ti Douar Alre. Lañset e oa bet ar soñj-se e 2012 get rannvro Breizh get ar pal
  • blCrédit : Ti Douar Alrebl
    26 Genver 2018

    Miziad ar Brezhoneg 2018

    Ar blez-mañ c'hoazh e ray Ti Douar Alre àr-dro kenurzhiiñ roll an abadennoù a vo kinniget àr Zouar Alre da geñver Miziad ar brezhoneg. Pal ar gouel-se, lañset e 2012 get rannvro Breizh, a zo e bal
  • blKamorzh 2018bl
    26 Genver 2018

    8vet Challenge Douar Alré Sobhi Sport 2018

    Get devezh Pleuwigner e kroger, a-c'houde tost 30 vlez 'zo bremañ, prantad redadegoù àr-droad  aozet àr un dachenn digor er Mor-Bihan. Oc'hpenn 300 redour prest da redek a-hed 10 km eo en gortoz
  • blErdevenbl
    12 Genver 2018

    Un teñzour er suler

    Get Daniel Carré eo bet rantet da barrez An Ardeven ar c'haieradoù predegennoù e brezhoneg bet kavet e porzh ar person a-gent. Kavet int bet get an dud a youl vat hag o doa kemeret karg da
  • blbl
    8 Genver 2018

    "Entre 10 et 12", le programme 2018

    Pluvigner Patrimoines vient de publier le programme de ses rendez-vous "Entre 10 et 12 / Etre 10e ha kreisteiz". Entre janvier et juin 2018, l'association vous proposera un rendez-vous par moi (ouvert
  • 5 Genver 2018

    Hetoù Ti Douar Alre evit 2018

    Toute l'équipe de Ti Douar Alre vous présente leurs meilleurs vœux pour la nouvelle année !
  • 18 Kerzu 2017

    Douar Alre, Gouel bemdez 2017 Un disoc'h a-feson

    Douar Alre, Gouel bemdez  2017: Un disoc'h a-feson !           Da geñver an tolp aozet nevez 'zo get Ti Douar Alre, e Pleuwigner, eh eus bet roet