Connexion
FR | BR
Brudin dre +
13 Du 2015

Challenge Douar Alré Sobhi Sport 2015 - classement final

Chez les hommes 

Christian Dréan, Mickaël Guézello, René Boulaire, Joël Bouquet et Jacques Le Gac

 

Chez les femmes

Selma Kervadec, Béatrice Bovier, Hélène Jalabert et Jacqueline Dumas

 

Remise des prix du challenge 2015

Elle se déroulera le vendredi 13 novembre salle du Petit Bois à Camors à partir de 18 h 30 dans le cadre des animations du festival « Un Automne Autrement »

Ouvert à tous

Les coureurs classés

Les comités organisateurs

Les animateurs, commentateurs des courses du Challenge

Les représentants de collectivités (Auray, Brec’h, Camors, Carnac, Erdeven, Houat, Landévant, Locoal-Mendon, Locmariaquer et Saint-Philibert, Plouharnel, Pluneret, Pluvigner, Quiberon)

Les parternaires : Ti Douar Alre et Sobhi Sport de Vannes

Résultats, remise des prix, tirage au sort des différents lots, buffet

Et présentation de la 6eme édition du Challenge (2016)

 

Challenge 2016

1ere épreuve le dimanche 1er novembre à Brec’h (10 et 21 km)

 

Rappel à tous les coureurs

  • Le changement de catégorie intervenant au 1er novembre, vous allez courir toutes les épreuves du challenge dans la même catégorie jusqu’à la course de clôture de Landévant en octobre 2016. Il n’y a pas de changement de catégorie au 1er septembre (renouvellement des licences, au 1er janvier changement d’année civile, mais uniquement au 1er novembre)
  • Inscriptions sur yanoo.net
  • Chaque fois que nécessaire faites remonter, corrections de noms, de classement, vos questions
  • Il vous faut être classé sur 5 courses au minimum
  • Les 5 meilleures places sont retenues si vous êtes classés dans plus de 5 courses
  • En cas d’égalité de points, les coureurs sont départagés par rapport au nombre de coureurs de votre catégorie sur vos courses. Avantage à celui qui se classe 1er sur 70 par rapport à celui qui se place 1er sur 20 dans sa catégorie

 

André Arhuéro

 

Classement provisoire au mardi 27 octobre

 

Seniors Hommes

1er) Christian Dréan : 6 pts (1+1+1+2+1)

2eme) Mathieu Le Dréan : 8 pts (1+1+2+1+3)

3eme) Anthony Le Clère : 10 pts (2+2+1+3+2)

4eme) Matthias François : 20 pts (4+4+5+4+3)

5eme) Cyril Jannello : 21 pts (3+6+2+3+7)

6eme) Ghislain Prono : 23 pts (11+2+3+4+3)

7eme) Christophe Olliéro : 24 pts (7+2+5+8+2)

8eme) Fabrice Le Hénanff : 25 pts (5+2+8+6+4)

9eme) Francois Bothua : 27 pts (3+4+5+7+8)

10eme) Olivier Le Lay : 32 pts (4+7+9+6+6)

11eme) Romain Deihl : 50 pts  (10+17+12+3+8)

12eme) Romuald Flahat : 52 pts (11+11+14+7+9)

13eme) Didier David : 58 pts (6+15+16+17+4)

14eme) Jean Marc Le Roux : 66 pts (13+13+12+14+14)

15eme) Florent Bouquet : 72 pts (9+13+10+27+13)

16eme) Hugo Hébert : 74 pts (15+10+8+16+25)

17eme) Mickaël Papin : 78 pts (34+7+9+16+12)

18eme) Benoit Barbier : 91 pts (29+9+32+17+4)

19eme) Sébastien Brégent : 102 pts (34+10+10+36+12)

19eme) Maxime Hériau : 102 pts (11+18+29+15+43)

21eme) Rico Le Louer : 111 pts (27+12+35+10+27)

22eme) Jérémy Le Courtois : 124 pts (15+54+19+12+24)

23eme) Gwenolé Perrigaud : 129 pts (19+14+22+30+44)

24eme) Xavier Le Guéllec : 140 pts (15+39+47+19+20)

25eme) Nicolas Goulven : 151 pts (17+43+37+29+25)

26eme) Steven Largouet : 179 pts (62+46+26+5+40)

27eme) Alain Fabre : 203 pts (70+72+29+15+17)

28eme) Jérôme Le Brestec : 245 pts (28+82+75+19+41)

29eme) Mickaël Durant : 284 pts (30+114+18+39+83)

 

Vétérans 1 Hommes

1er) Mickaël Guézello : 7 pts (1+3+1+1+1)

2eme) Arnaud Bévan : 8 pts (1+1+2+2+2 et 380 V1H classés sur ces courses)

3eme) Jean Allanic : 8 pts (1+1+1+2+3 et 234 coureurs V1H classés sur ces courses)

4eme) Bertrand Roudaut : 69 pts (3+9+9+23+25)

5eme) Renan Jéhanno : 78 pts (7+5+13+43+10)

6eme) Yann Cougoulat : 81 pts : 10+13+38+1+19)

7eme) Bruno Le Gall : 83 pts (8+31+28+6+10)

8eme) Sébastien Jégo : 85 pts (2+70+3+9+1)

9eme) Pascal Person : 86 pts (23+7+12+13+31)

10eme) Karl Anton : 96 pts (24+29+27+6+10)

11eme) Mickaël Le Baron : 102 pts  (27+13+28+3+31)

12eme) Christophe Guhur : 107 pts (8+5+19+43+32)

13eme) Dany Bovier : 114 pts (5+6+12+33+58)

14eme) Hugues Le Calloc’h : 126 pts (21+50+18+33+4)

15eme) Gwenael Gauter : 134 pts (7+11+44+7+65)

16eme) Ludovic Marhin : 173 pts (12+43+32+43+43

17eme) Olivier Ravallec : 180 pts (71+29+12+37+31)

18eme) Jean Paul Padellec : 185 pts (18+30+29+55+53)

19eme) Gildas Péron : 205 pts (7+51+63+64+20)

20eme) David Quélo : 209 pts ((16+59+49+43+42)

21eme) Bruno Royet : 219 pts (11+53+38+89+28)

22eme) Patrick Le Golvan : 252 pts (12+33+61+68+78)

23eme) Stéphane Renaud : 283 pts (43+57+67+22+94)

24eme) David Le Craver : 324 pts (36+80+32+63+113)

 

Vétérans 2 Hommes

1er) René Boulaire : 10 pts (1+2+1+1+5)

2eme) Hervé Kersuzan : 13 pts (2+1+5+3+2)

3eme) Jean Claude Le Bohec : 15 pts (1+5+2+3+4)

4eme) Gwenaël Le Bouille : 18 pts (1+2+4+5+6)

5eme) Bruno Nabat : 22 pts (3+5+5+6+3)

6eme) Thierry Raymond : 23 pts : (4+5+3+1+9)

7eme) Hervé Le Norcy : 24 pts (2+11+5+1+5)

8eme) Michel Bonnec : 25 pts (2+4+6+6+7)

9eme) André Arhuéro : 25 pts (4+7+3+6+5)

10eme) Didier Maury : 26 pts (7+8+2+5+4)

11eme) Louis Tréhin : 44 pts (11+4+9+18+2)

12eme) Loïc Montaigut : 58 pts (10+9+12+8+19)

13eme) Philippe Henrio : 64 pts (15+7+7+22+13)

14eme) Yannick Kersuzan : 73 pts (22+12+4+15+20)

15eme) Claude Gicquel : 76 pts (14+31+6+7+18)

16eme) Jean Claude Blévec : 77 pts (15+28+11+8+15)

17eme) Jean Michel Le Petitcorps : 98 pts (23+27+13+ 7+28)

18eme) Hervé Bellegou : 114 pts (8+39+23+25+19)

19eme) Gérard Bastian : 115 pts (9+40+22+24+20)

20eme) Fabrice Bassignani : 129 pts  (16+18+23+11+61)

21eme) Pierre Le Diffon : 161 pts (39+23+28+38+33)

 

Vétérans 3 hommes

1er) Joël Bouquet : 5 pts (1+1+1+1+1 sur 44 V3H classés sur ces courses)

2eme) Gildas Le Golvan : 5 pts (1+1+1+1+1 sur 21 V3H classés sur ces courses)

3eme) Gilles Olliéro : 9 pts (1+2+3+1+2)

4eme) Joël Flahat : 18 pts (3+4+7+2+2)

5eme) Armand le Duvéhat : 28 pts (3+3+7+9+6)

6eme) Philippe Drouard : 44 pts (5+4+14+13+8)

 

Vétérans 4 hommes

1er) Jacques Le Gac : 5 pts (1+1+1+1+1)

2eme) Victor Arz : 9 pts (2+3+1+2+1)

 

Seniors femmes

1ere) Selma Kervadec : 7 pts (1+1+1+3+1)

2eme) Elodie Renou : 8 pts (1+2+2+2+1)

3eme) Kristell Le Lay : 9 pts (1+2+2+2+2)

4eme) Sarah Le Mouel : 15 pts (3+3+1+4+4)

5eme) Sandrine Genuit : 20 pts (5+6+3+3+3)

6eme) Géraldine Guillo : 22 pts (3+6+5+3+5)

7eme) Mathilde Guillemot : 24 pts (3+4+4+6+7)

8eme) Marielle Goasmat : 29 pts (5+3+9+5+7)

9eme) Sabine Guhur : 39 pts (8+5+6+14+6)

10eme) Vénaïg Le Bris : 47 pts (10+12+6+9+10)

11eme) Anne Lopin : 48 pts (5+9+13+10+11)

 

Vétérans 1 femmes

1ere) Béatrice Bovier : 8 pts (1+1+2+3+1)

2eme) Gaelle Haaz Le Du : 13 pts (2+1+7+1+2)

3eme) Magalie le Floc’h : 14 pts (2+3+3+3+3)

4eme) Yveline Le Tarnec : 20 pts (5+3+5+5+2)

5eme) Gaëlle Goblet : 22 pts (5+4+4+4+5)

6eme) Françoise Jaffré : 24 pts : (5+4+4+7+4)

7eme) Nadège Chapron : 27 pts (3+6+6+6+6)

8eme) Elsa Padellec :  42 pts (4+16+9+5+8)

9eme) Valérie Bévan : 44 pts (13+16+3+8+4)

10eme) Christelle Roué : 52 pts (10+12+7+9+14)

11eme) Magali Anton : 53 pts (13+5+12+12+11)

 

Vétérans 2 femmes

1ere) Hélène Jalabert : 5 pts (1+1+1+1+1)

2eme) Martine Lamour : 7 pts (1+1+1+1+3)

3eme) Françoise Guillemot : 12 pts (4+2+4+1+1)

4eme) Nicole Montaigut : 16 pts (4+5+2+2+3)

5eme) Ginette Moy : 21 pts (5+4+4+3+5)

6eme) Chantal Leroux : 31 pts (4+3+8+8+8)

7eme) Michèle Sepré : 34 pts (8+7+7+6+6)

 

Vétérans 2 femmes

1ere) Jacqueline Dumas : 5 pts (1+1+1+1+1)

 

Contact Challenge Douar Alré Sobhi Sport

06 03 40 66 36

aarhuero5611@orange.fr

  • blbl
    13 Mezheven 2022

    Un Automne autrement 2022 : les inscriptions sont ouvertes !

    L’équipe de Ti Douar Alre est heureuse de vous annoncer que la 18e édition du festival Un Automne autrement – Bro Alré Gouil Bamdé se déroulera du 7 octobre au 13 novembre 2022.
  • 29 Ebrel 2022

    Goûtez la Bretagne : les inscriptions sont ouvertes !

    A-benn an hañv e vo moullet deiziataer sevenadurel "Goûtez la Bretagne" get Ti Douar Alre ! Gellet a rit enskriviñ hoc'h abadennoù amañ  pe é pellgargiñ ar fichenn-se. Diwallit : 
  • blbl
    8 Ebrel 2022

    Ur sell àr Miziad ar Brezhoneg

    Le Mois de la langue bretonne vient de se terminer et plus de 1000 personnes ont participé à la trentaine d’animations proposées par la maison de pays et son réseau. Concours d’hanter-dro au
  • 5 Ebrel 2022

    Kinnig labour

    Ti Douar Alre a zo é klask ur skoazeller.ez àr ar melestradur, ar c'hontoù hag ar bruderezh : https://fr.calameo.com/read/0046368562110f0396ed2
  • blbl
    3 Meurzh 2022

    Atalieroù e brezhoneg

    Dizoloit hon deiziater trimiziek atalieroù evit ar re yaouank e brezhoneg : kizelliñ koad, sevel abadennoù radio, kinkladurioù Nedeleg... Pep hini a gavo h.e lod ! Amañ : https://www.calameo.com/read/004636856649e0d5f6cea
  • blbl
    2 Meurzh 2022

    Stagadenn "Le trésor d'Erdeven / Teñzor an Ardeven"

    E 2017, e suler presbital kozh an Ardeven e oa bet adkavet, gouarnet en ur voest kartoñs, un torkad dielloù paper a reer bremañ Teñzor an Ardeven anezhañ. Ur gavadenn dic'hortoz ha prizius
  • blbl
    24 C'hwevrer 2022

    Emvod Meur 2022

  • blMiziad ar brezhoneg àr zouar Alrebl
    22 C'hwevrer 2022

    Miziad ar brezhoneg àr zouar Alre

    E-pad miz Meurzh e vo kinniget un tregont abadenn bennak àr zouar Alre evit dizoloiñ ha lakaat ar brezhoneg àr wel. Emgavioù evit an holl, evit ar re vras hag ar re vihan, aozet get ar rouedad kevredigezhioù
  • blbl
    1 C'hwevrer 2022

    GÊR A-BERZH MARTIN COUDER, ARZOUR

    Mignoned karet ag an atalieroù kaset genin àr an Tanin e Pleuwigner hag e lec'hioù-all dre vro An Alre, mignoned ag ar gevredigezh l'Art de L'île. Doare a gasan deoc'h ne vo ket mui, adalek ar 1añ
  • blbl
    23 Kerzu 2021

    Prof Nedeleg maer St-Ujen, un danevell da selaou get Daniel Carré

    Kentañ pennad : ​Evit pellgargiñ an destenn, klikit amañ !   Eil pennad : Evit pellgargiñ an destenn, klikit amañ !   Trivet
  • blbl
    9 Kerzu 2021

    Nedeleg e brezhoneg !

    Setu un toullad frazennoù talvoudus evit souetiñ gouelioù dibenn-blez bourrapl d'ar re a zo kar deoc'h ha d'ho kensorted. Evit selaou an distagadur, klikit amañ !
  • blbl
    7 Here 2021

    🍂 BRO ALRE GOUIL BAMDE / UN AUTOMNE AUTREMENT 🍂

    Ur sell àr taol-lañs ar gouel zo bet e Plarnel disadorn paseet (2 a viz Here). Oc'hpenn 70 den a oa bodet evit dizoloiñ programm an 17vet tennad. Un enor zo bet evit Guigner An Hénanff hag Hubert
  • blbl
    4 Here 2021

    Billetterie concert Annie Ebrel - 24/10/2021 - Auray

    LELLIG : un abadenn nevez get Annie Ebrel. Abaoe oc’hpenn 30 vlez eo gwelet Annie Ebrel evel unan a vouezhioù meur Breizh. Get lELLIG, hec’h abadenn nevez, he deus choazet lakaat sonerezh àr an
  • blbl
    4 Here 2021

    Billetterie concert Denez Prigent - 03/12/2021 - Auray

    C’est officiel, le concert de Denez Prigent programmé en 2020 aura bien lieu cette année ! Cependant, le lieu change, ce ne sera plus à l’église de Brec’h mais à Auray, dans l’église St-Gildas,
  • blMaster klas kontadennoù hengounelbl
    3 Here 2021

    MASTER KLAS : TREUZKAS KONTADENNOÙ HENGOUNEL E BREZHONEG e 2021

    Un devezh evit en em soñjal àr an arz kontiñ e brezhoneg ha klask gwelet an doareoù, an hentoù gwellañ da dreuskas d’ar vugale ha d'an dud daet, e 2021 hag e brezhoneg, pinvidigezh hor c’hontadennoù
  • blbl
    28 Gwengolo 2021

    Atalieroù e brezhoneg

    Traoù nevez e 2021 ! Dizoloit hon deiziater trimiziek atalieroù evit ar re yaouank e brezhoneg : kizelliñ koad, sevel abadennoù radio, kinkladurioù Nedeleg... Pep hini a gavo h.e lod !
  • 2 Gwengolo 2021

    L’initiation à la danse bretonne à Auray reprend le mardi 7 septembre avec André Arhuéro

    Le cours d’initiation à la danse bretonne «Dañs Alre» signe un partenariat entre Ti Douar Alré et la ville d’Auray. Pour cette rentrée 2021/2022, l’initiation se déroulera chaque mardi de
  • blbl
    19 Gouere 2021

    Programme de l'été : Goûtez la Bretagne !

    Le programme de l'été est disponible en ligne ! Malgré le contexte sanitaire actuel, Ti Douar Alre et son réseau vous ont préparé un été aux petits oignons.  Balades, contes, défilé
  • blKred skeudenn : Ti Douar Alrebl
    8 Gouere 2021

    An hañv-mañ, bezit un tañva a Vreizh àr zouar Alre !

    Bro gouil bamdé Petra eo ar FESTOÙ-NOZ ? Brudet-mat eo daet da vout ar Festoù-Noz. Donet a reont ag ar prantadoù distaniñ e achumant an devezhioù labour er parkeier ; pa arrue kours
  • blbl
    27 Mae 2021

    GALV D'AR MANIFESTADEG AR SADORN-MAÑ

    Galv a-berzh Ti Douar Alre.   D'ar sadorn 29 a viz Mae en em gavo ar Redadeg e Gwengamp evit an tennad diwezhañ. Da geñver an degouezh e c'halver d'en em dolpiñ adalek 1e30 gm dirak an ti-gar