Connexion
FR | BR
Brudin dre +
8 Du 2015

Clôture du Challenge Douar Alré Sobhi Sport 2015

Remise des prix du challenge 2015

Elle se déroulera le vendredi 13 novembre salle du Petit Bois à Camors à partir de 18 h 30 dans le cadre des animations du festival « Un Automne Autrement ». Chez les hommes, les vainqueurs dans les différentes catégories sont Christian Dréan, Mickaël Guézello, René Boulaire, Joël Bouquet et Jacques Le Gac. Chez les femmes, Selma Kervadec, Béatrice Bovier, Hélène Jalabert et Jacqueline Dumas occupent les premières places de leur catégorie.

 

Challenge 2016

Pour tous celles et ceux qui souhaitent participer à la 6eme édition, André Arhuéro, coordinateur du challenge mis en place par Ti Douar Alre, précise « Que chaque coureur, compte tenu du calendrier, va courir toutes les épreuves du challenge dans la même catégorie, qu’il convient pour chaque course de s’inscrire préalablement sur yanoo.net et que 5 courses sont nécessaires pour être classées au challenge 2016… ».  

  • La première étape a été courue le dimanche 1er novembre à Brec’h
  • Prochain rendez-vous, les Foulées de Pluvigner (10 km) le premier dimanche de février 2016

 

Contact Challenge Douar Alré Sobhi Sport

06 03 40 66 36

aarhuero5611@orange.fr

 

Le palmarès 2015

 

Seniors Hommes

1er) Christian Dréan : 6 pts (1+1+1+2+1)

2eme) Mathieu Le Dréan : 8 pts (1+1+2+1+3)

3eme) Anthony Le Clère : 10 pts (2+2+1+3+2)

4eme) Matthias François : 20 pts (4+4+5+4+3)

5eme) Cyril Jannello : 21 pts (3+6+2+3+7)

6eme) Ghislain Prono : 23 pts (11+2+3+4+3)

7eme) Christophe Olliéro : 24 pts (7+2+5+8+2)

8eme) Fabrice Le Hénanff : 25 pts (5+2+8+6+4)

9eme) Francois Bothua : 27 pts (3+4+5+7+8)

10eme) Olivier Le Lay : 32 pts (4+7+9+6+6)

11eme) Romain Deihl : 50 pts  (10+17+12+3+8)

12eme) Romuald Flahat : 52 pts (11+11+14+7+9)

13eme) Didier David : 58 pts (6+15+16+17+4)

14eme) Jean Marc Le Roux : 66 pts (13+13+12+14+14)

15eme) Florent Bouquet : 72 pts (9+13+10+27+13)

16eme) Hugo Hébert : 74 pts (15+10+8+16+25)

17eme) Mickaël Papin : 78 pts (34+7+9+16+12)

18eme) Benoit Barbier : 91 pts (29+9+32+17+4)

19eme) Sébastien Brégent : 102 pts (34+10+10+36+12)

19eme) Maxime Hériau : 102 pts (11+18+29+15+43)

21eme) Rico Le Louer : 111 pts (27+12+35+10+27)

22eme) Jérémy Le Courtois : 124 pts (15+54+19+12+24)

23eme) Gwenolé Perrigaud : 129 pts (19+14+22+30+44)

24eme) Xavier Le Guéllec : 140 pts (15+39+47+19+20)

25eme) Nicolas Goulven : 151 pts (17+43+37+29+25)

26eme) Steven Largouet : 179 pts (62+46+26+5+40)

27eme) Alain Fabre : 203 pts (70+72+29+15+17)

28eme) Jérôme Le Brestec : 245 pts (28+82+75+19+41)

29eme) Mickaël Durant : 284 pts (30+114+18+39+83)

 

Vétérans 1 Hommes

1er) Mickaël Guézello : 7 pts (1+3+1+1+1)

2eme) Arnaud Bévan : 8 pts (1+1+2+2+2 et 380 V1H classés sur ces courses)

3eme) Jean Allanic : 8 pts (1+1+1+2+3 et 234 coureurs V1H classés sur ces courses)

4eme) Bertrand Roudaut : 69 pts (3+9+9+23+25)

5eme) Renan Jéhanno : 78 pts (7+5+13+43+10)

6eme) Yann Cougoulat : 81 pts : 10+13+38+1+19)

7eme) Bruno Le Gall : 83 pts (8+31+28+6+10)

8eme) Sébastien Jégo : 85 pts (2+70+3+9+1)

9eme) Pascal Person : 86 pts (23+7+12+13+31)

10eme) Karl Anton : 96 pts (24+29+27+6+10)

11eme) Mickaël Le Baron : 102 pts  (27+13+28+3+31)

12eme) Christophe Guhur : 107 pts (8+5+19+43+32)

13eme) Dany Bovier : 114 pts (5+6+12+33+58)

14eme) Hugues Le Calloc’h : 126 pts (21+50+18+33+4)

15eme) Gwenael Gauter : 134 pts (7+11+44+7+65)

16eme) Ludovic Marhin : 173 pts (12+43+32+43+43

17eme) Olivier Ravallec : 180 pts (71+29+12+37+31)

18eme) Jean Paul Padellec : 185 pts (18+30+29+55+53)

19eme) Gildas Péron : 205 pts (7+51+63+64+20)

20eme) David Quélo : 209 pts ((16+59+49+43+42)

21eme) Bruno Royet : 219 pts (11+53+38+89+28)

22eme) Patrick Le Golvan : 252 pts (12+33+61+68+78)

23eme) Stéphane Renaud : 283 pts (43+57+67+22+94)

24eme) David Le Craver : 324 pts (36+80+32+63+113)

 

Vétérans 2 Hommes

1er) René Boulaire : 10 pts (1+2+1+1+5)

2eme) Hervé Kersuzan : 13 pts (2+1+5+3+2)

3eme) Jean Claude Le Bohec : 15 pts (1+5+2+3+4)

4eme) Gwenaël Le Bouille : 18 pts (1+2+4+5+6)

5eme) Bruno Nabat : 22 pts (3+5+5+6+3)

6eme) Thierry Raymond : 23 pts : (4+5+3+1+9)

7eme) Hervé Le Norcy : 24 pts (2+11+5+1+5)

8eme) Michel Bonnec : 25 pts (2+4+6+6+7)

9eme) André Arhuéro : 25 pts (4+7+3+6+5)

10eme) Didier Maury : 26 pts (7+8+2+5+4)

11eme) Louis Tréhin : 44 pts (11+4+9+18+2)

12eme) Loïc Montaigut : 58 pts (10+9+12+8+19)

13eme) Philippe Henrio : 64 pts (15+7+7+22+13)

14eme) Yannick Kersuzan : 73 pts (22+12+4+15+20)

15eme) Claude Gicquel : 76 pts (14+31+6+7+18)

16eme) Jean Claude Blévec : 77 pts (15+28+11+8+15)

17eme) Jean Michel Le Petitcorps : 98 pts (23+27+13+ 7+28)

18eme) Hervé Bellegou : 114 pts (8+39+23+25+19)

19eme) Gérard Bastian : 115 pts (9+40+22+24+20)

20eme) Fabrice Bassignani : 129 pts  (16+18+23+11+61)

21eme) Pierre Le Diffon : 161 pts (39+23+28+38+33)

 

Vétérans 3 hommes

1er) Joël Bouquet : 5 pts (1+1+1+1+1 sur 44 V3H classés sur ces courses)

2eme) Gildas Le Golvan : 5 pts (1+1+1+1+1 sur 21 V3H classés sur ces courses)

3eme) Gilles Olliéro : 9 pts (1+2+3+1+2)

4eme) Joël Flahat : 18 pts (3+4+7+2+2)

5eme) Jean Luc Evano : 26 pts (4+7+2+8+5)

6eme) Armand le Duvéhat : 28 pts (3+3+7+9+6)

7eme) André Le Boulaire : 35 pts (5+9+3+11+7)

8eme) Lionel Lepez : 40 pts (14+4+6+3+13)

9eme) Gérard Le Galudec : 42 pts (9+10+10+7+6)

10eme) André Lamour : 42 pts (20+2+8+6+6)

11eme) Philippe Drouard : 44 pts (5+4+14+13+8)

12eme) Yves Droual : 83 pts : (5+18+16+23+21)

 

Vétérans 4 hommes

1er) Jacques Le Gac : 5 pts (1+1+1+1+1)

2eme) Victor Arz : 9 pts (2+3+1+2+1)

 

Seniors femmes

1ere) Selma Kervadec : 7 pts (1+1+1+3+1)

2eme) Elodie Renou : 8 pts (1+2+2+2+1)

3eme) Kristell Le Lay : 9 pts (1+2+2+2+2)

4eme) Sarah Le Mouel : 15 pts (3+3+1+4+4)

5eme) Sandrine Genuit : 20 pts (5+6+3+3+3)

6eme) Géraldine Guillo : 22 pts (3+6+5+3+5)

7eme) Mathilde Guillemot : 24 pts (3+4+4+6+7)

8eme) Marielle Goasmat : 29 pts (5+3+9+5+7)

9eme) Sabine Guhur : 39 pts (8+5+6+14+6)

10eme) Vénaïg Le Bris : 47 pts (10+12+6+9+10)

11eme) Anne Lopin : 48 pts (5+9+13+10+11)

 

Vétérans 1 femmes

1ere) Béatrice Bovier : 8 pts (1+1+2+3+1)

2eme) Gaelle Haaz Le Du : 13 pts (2+1+7+1+2)

3eme) Magalie le Floc’h : 14 pts (2+3+3+3+3)

4eme) Yveline Le Tarnec : 20 pts (5+3+5+5+2)

5eme) Gaëlle Goblet : 22 pts (5+4+4+4+5)

6eme) Françoise Jaffré : 24 pts : (5+4+4+7+4)

7eme) Nadège Chapron : 27 pts (3+6+6+6+6)

8eme) Elsa Padellec :  42 pts (4+16+9+5+8)

9eme) Valérie Bévan : 44 pts (13+16+3+8+4)

10eme) Christelle Roué : 52 pts (10+12+7+9+14)

11eme) Magali Anton : 53 pts (13+5+12+12+11)

 

Vétérans 2 femmes

1ere) Hélène Jalabert : 5 pts (1+1+1+1+1)

2eme) Martine Lamour : 7 pts (1+1+1+1+3)

3eme) Françoise Guillemot : 12 pts (4+2+4+1+1)

4eme) Nicole Montaigut : 16 pts (4+5+2+2+3)

5eme) Ginette Moy : 21 pts (5+4+4+3+5)

6eme) Chantal Leroux : 31 pts (4+3+8+8+8)

7eme) Michèle Sepré : 34 pts (8+7+7+6+6)

 

Vétérans 2 femmes

1ere) Jacqueline Dumas : 5 pts (1+1+1+1+1)

  • blbl
    14 C'hwevrer 2023

    Let's kan : Atalier kanal e brezhoneg get Morwenn Le Normand.

    Atalier kanal e brezhoneg digor d’ar vugale etre 8 ha 12 vlez. Danvez ha pal an atalier : kanal asampl, kemer perzh ha plijadur en ur c’hoari, deskiñ sonennoù hengounel ha sevel sonennoù ha tonioù
  • blbl
    13 C'hwevrer 2023

    ATALIEROÙ DAÑS HA TON Beat box, dañs ha taboulinoù !

    Bec’h d’ar sonerezh ha d’an dañs da geñver devezh atalieroù ar vakañsoù-gouiañv. Un digarez kaer e vo da dostaat doc’h ar Beat box get Noah Roudaut, ur mod da implij e vouezh e kement-feson
  • 23 Genver 2023

    KAN AR BOBL 2023 " A GEVRED E BRO GWENED "

    Ar blez-mañ e vo kinniget ur genstrivadeg Kan Ar Bobl àr zouar Alre " A Gevred e Bro Gwened ". Dalc'het e vo d'ar Sadorn 25 a viz Meurzh, er sal Emeraude e Lokoal-Mendon, da geñver Miziad ar brezhoneg.
  • blbl
    19 Genver 2023

    Nouvel animateur ateliers " Dañs Alre "

    Les danseurs de l’atelier du mardi soir Dañs Alré, qui regroupe plus d'une centaine d'adhérents au sein de la maison de pays Ti Douar Alré, ont pu se retrouver comme à l’accoutumé le 17 janvier
  • blbl
    7 Here 2022

    Rallye photos en autonomie

    Cette année, à cause du mauvais temps, nous avons du annuler le rallye photos prévu à Plouharnel le 15 octobre. Cependant, nous avons proposé un autre format de rallye en ligne.    👉 Le
  • blbl
    7 Here 2022

    Paperioù kozh skrivet e brezhoneg…

    E 2019, pa oad é skarzhiñ porzh a-gent ar person, e oa bet kavet ur yoc’h dielloù dornskrivet e brezhoneg evit al lod muiañ anezhe. Fiziet e oant bet eoa bet e Ti Douar Alre, karg d’ar re-mañ
  • blbl
    6 Here 2022

    Lañset eo 18vet tennad Bro Alre Gouil Bamdé !

    Ur sell àr taol-lañs ar gouel zo bet e Landevant disadorn paseet (1añ a viz Here). Oc'hpenn 60 den a oa bodet evit dizoloiñ programm an 18vet tennad.   Adkavit ar programm a-bezh amañ
  • 26 Eost 2022

    L'atelier danse reprend à Auray !

    L’initiation à la danse bretonne reprend le mardi 6 septembre avec André Arhuéro. Le cours d’initiation à la danse bretonne «Dañs Alré» signe un partenariat entre Ti Douar Alré et
  • blbl
    13 Mezheven 2022

    Un Automne autrement 2022 : les inscriptions sont ouvertes !

    L’équipe de Ti Douar Alre est heureuse de vous annoncer que la 18e édition du festival Un Automne autrement – Bro Alré Gouil Bamdé se déroulera du 7 octobre au 13 novembre 2022.
  • blbl
    29 Ebrel 2022

    Goûtez la Bretagne : les inscriptions sont ouvertes !

    A-benn an hañv e vo moullet deiziataer sevenadurel "Goûtez la Bretagne" get Ti Douar Alre ! Gellet a rit enskriviñ hoc'h abadennoù amañ  pe é pellgargiñ ar fichenn-se. Diwallit : 
  • blbl
    8 Ebrel 2022

    Ur sell àr Miziad ar Brezhoneg

    Le Mois de la langue bretonne vient de se terminer et plus de 1000 personnes ont participé à la trentaine d’animations proposées par la maison de pays et son réseau. Concours d’hanter-dro au
  • 5 Ebrel 2022

    Kinnig labour

    Ti Douar Alre a zo é klask ur skoazeller.ez àr ar melestradur, ar c'hontoù hag ar bruderezh : https://fr.calameo.com/read/0046368562110f0396ed2
  • blbl
    3 Meurzh 2022

    Atalieroù e brezhoneg

    Dizoloit hon deiziater trimiziek atalieroù evit ar re yaouank e brezhoneg : kizelliñ koad, sevel abadennoù radio, kinkladurioù Nedeleg... Pep hini a gavo h.e lod ! Amañ : https://www.calameo.com/read/004636856649e0d5f6cea
  • blbl
    2 Meurzh 2022

    Stagadenn "Le trésor d'Erdeven / Teñzor an Ardeven"

    E 2017, e suler presbital kozh an Ardeven e oa bet adkavet, gouarnet en ur voest kartoñs, un torkad dielloù paper a reer bremañ Teñzor an Ardeven anezhañ. Ur gavadenn dic'hortoz ha prizius
  • blbl
    24 C'hwevrer 2022

    Emvod Meur 2022

  • blMiziad ar brezhoneg àr zouar Alrebl
    22 C'hwevrer 2022

    Miziad ar brezhoneg àr zouar Alre

    E-pad miz Meurzh e vo kinniget un tregont abadenn bennak àr zouar Alre evit dizoloiñ ha lakaat ar brezhoneg àr wel. Emgavioù evit an holl, evit ar re vras hag ar re vihan, aozet get ar rouedad kevredigezhioù
  • blbl
    1 C'hwevrer 2022

    GÊR A-BERZH MARTIN COUDER, ARZOUR

    Mignoned karet ag an atalieroù kaset genin àr an Tanin e Pleuwigner hag e lec'hioù-all dre vro An Alre, mignoned ag ar gevredigezh l'Art de L'île. Doare a gasan deoc'h ne vo ket mui, adalek ar 1añ
  • blbl
    23 Kerzu 2021

    Prof Nedeleg maer St-Ujen, un danevell da selaou get Daniel Carré

    Kentañ pennad : ​Evit pellgargiñ an destenn, klikit amañ !   Eil pennad : Evit pellgargiñ an destenn, klikit amañ !   Trivet
  • blbl
    9 Kerzu 2021

    Nedeleg e brezhoneg !

    Setu un toullad frazennoù talvoudus evit souetiñ gouelioù dibenn-blez bourrapl d'ar re a zo kar deoc'h ha d'ho kensorted. Evit selaou an distagadur, klikit amañ !
  • blbl
    7 Here 2021

    🍂 BRO ALRE GOUIL BAMDE / UN AUTOMNE AUTREMENT 🍂

    Ur sell àr taol-lañs ar gouel zo bet e Plarnel disadorn paseet (2 a viz Here). Oc'hpenn 70 den a oa bodet evit dizoloiñ programm an 17vet tennad. Un enor zo bet evit Guigner An Hénanff hag Hubert